Simya Koleji’nden kandil kutlama mesajı

Nevşehir Simya Koleji tarafından Miraç kandili münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımlandı.

Simya Koleji’nden kandil kutlama mesajı

Nevşehir Simya Koleji tarafından Alemlerin Rabbi Cenab-ı Allah’ın, iki cihan serveri yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed(S.A.V.)’a, feyz ve bereketlerle dolu şekilde yaptırılan mukaddes yolculuğun bir adı olarak da bilinen Miraç’ın, inananların birlik ve beraberliğini daha da güçlü kılmasını temennisinde bulunuldu.

Yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: “Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in tüm insanlığı İslâm’a davet döneminin en zor günlerinde, bir gece Mescid-i Aksâ’ya, oradan da semaya yaptığı ve pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran kutlu yolculuğun adı olarak da isimlendirilen Miraç’ın, Peygamber Efendimiz (S.A.V.) için zaman ve mekanın da sahibi Yüce Rabbimizin sonsuz kudretini müşahede etme ve onun desteğine mazhar olarak risâlet görevinde manevi güç kazanma vesilesi, Müslümanlar için ise, Allah’a ve Hz. Peygamber’e bağlılığı pekiştiren bir imtihandır.

İnsanlarımızı birbirine yakınlaştırıp kaynaştıran, saygı, sevgi ve muhabbet halkasını daha da sağlamlaştıran böyle mukaddes günler, inanıyorum başta inananlar olmak üzere tüm dünya insanlarının barış, dostluk ve sevgi ilişkilerinin de artmasına vesile olur. Her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz birliğimizin, dirliğimizin ve güçlü sevgi bağlarımızın daha da üstün düzeyde gelişmesine de böylesine anlamlı olan Miraç Gecesi vesile olur. Bu vesile ile tüm halkımızın ve tüm dünya inananlarının mübarek Miraç kandillerini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni eder ,değerli halkımıza saygılarımızı sunarız.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER