Sınav öncesi değerlendirme toplantısı

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Toplantısı Milli Eğitim Müdürü Murat Demir başkanlığında Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı.

Sınav öncesi değerlendirme toplantısı

Toplantıda 8. Sınıftan mezun olacak öğrencilere yönelik Ortaöğretim Kurumlarına Geçişle ilgili çalışmalar, bilgilendirme ve planlama yapıldı. Nevşehir'de eğitim kalitesini artırarak öğrencilerimizin ders başarılarını üst düzeye çıkarmak için alınacak önlemler ve yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, sene sonu yaklaşması nedeniyle öğrencilerin devamsızlık yapmaması için önlem alınmasını ve 8. Sınıf öğrencilerimizin sınavlara hazırlık için eba.gov.tr internet adresinde örnek soruların çözülmesi ve üzerinde çalışılması gerektiğini derslerden konu eksiğinin kalmaması bu konuların okul müdürlerince hassasiyetle takip edilmesini söyledi.

Toplantı, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde ölçme ve değerlendirme alanındaki yenilikler ve değişiklikler, fikir alışverişinin yapılarak okul müdürlerinin gündem maddelerine ilişkin görüş ve önerilerini dile getirmesi ile sona erdi.

MHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER