Tercih danışmanlığı komisyonları kuruldu

Nevşehir ili genelinde ortaokul kurumlarında tercih danışmanlığı komisyonları kurulmuş olup Merkezi Sınav (ortaokul 8. Sınıf) tercih süreçlerinde öğrencilere ve velilere danışmanlık yapmak üzere hizmet verilmeye başlandı.

Tercih danışmanlığı komisyonları kuruldu

Merkezi Sınav tercih dönemi olan 1-12 Temmuz tarihlerinde, öğrenci ve velilere Milli Eğitim Müdürlüğünün oluşturduğu tercih komisyonları tarafından Nevşehir Merkez köy ve beldeleri ile il merkezinde bir Alışveriş Merkezinde tercih dönemi sürecinde öğrencilere pedagojik destek ve rehberlik hizmeti sunulacak. Merkezi Sınav Tercih Komisyonları tercihlerin yapılacağı 1-12 Temmuz tarihleri arasında mesai günlerinde saat 09.00-17.00 arası hizmet verecek.

Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, öğrencilerin ilgi, yetenek ve değerleri doğrultusunda başarılı olabilecekleri alanlarda eğitim almalarını ve eğitim sürecinde elde ettikleri kazanımlar yolu ile hayata hazırlanmalarını, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamanın Türk Milli Eğitiminin amaçlarından olduğunu belirterek eğitsel ve mesleki rehberlik hizmetlerinin öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri, meslekleri ve mesleklerin gerektirdiği özellikleri öğrenmeleri, kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri meslek alanına yönelmeleri, tercih yapılabilecek okul, seçimi ve bu seçimleri yapmak için gerekli akademik başarıya ulaşmalarını sağlamak amacıyla sunulan profesyonel yardım hizmetleri olduğunu söyledi.

MHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eğitimci Halil
Eğitimci Halil - 5 ay Önce

Nevşehir Türkiye sıralamasında LGS de 2018 de 13. 2019. de 20. olmuş. bu doğru ise milli eğitim olarak başarımız ortada. Yönetici-öğretmen-öğrenci sonuç 20. sıra

SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">