TÜBİTAK’tan Altınyıldız’a teşekkür

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri TÜBİTAK tarafından düzenlenen 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına tamamı özgün projelerle müracaatlarını gerçekleştirdi.

TÜBİTAK’tan Altınyıldız’a teşekkür

Nevşehir genelinden Kayseri bölge sergisine katılacak 12 projenin 8 tanesi Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinin olmuştu. Jüri sunumlarını online olarak yapan öğrencilerden Beren Ecrin Seymen fizik dalında EFS Yaya Geçidi (Elektronik Fren Sistemli Yaya Geçidi) projesi ile bölge 2.’si ve Aylin Hanoğlu, İrem Korkmaz, Selin Ecrin Aras biyoloji dalında bölge 1.’si olup Kayseri bölge sergisini geçerek Türkiye finallerine kaldı. Öğrenciler ardından yapılan online jüri sunumları ile Türkiye finallerinde projelerini jüri üyelerine sundu.

Altınyıldız İlköğretim Kurumundan yapılan açıklamada; “TÜBİTAK projelerinde öğrencilerimiz her yıl danışman öğretmenleri öncülüğünde kendi özgün projeleri ile başvuruları yapmaktadırlar. Son 5 yılın verileri incelendiğinde 200’den fazla  özgün projeyle başvuru yaptığımız bölge ve Türkiye finallerinde Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak temel amacımız, bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir. Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bu projelerde temel amacımız, bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir. Ayrıca öğrencilerimizin zekâ gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin bilimsel yöntem süreçlerini kullanabilecekleri projeler hazırlayarak çevrelerinde karşılaştıkları problemlere çözüm yöntemleri geliştirmelerini sağlamak amacıyla hazırladıkları bu projeleri genele yaymak en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerin gelişiminde bilimin katkısının vazgeçilmezliğine inanan bir kurum olarak bünyemizde bulunan alanında uzman öğretmenlerle Fen Bilimleri laboratuvarı, 3 Boyutlu Sınıf kullanarak, Bilim Gezileri yaparak büyüyen, yürüyen, üreten Türkiye’nin yarınlarının gerçek sahipleri olarak, araştıran, geliştiren proje ortaya koyan öğrenci yetiştirmek en büyük gayemizdir.

Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye'nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyoruz. TÜBİTAK Araştırma Projelerinde Türkiye derecelerine ve bölge derecelerine sahip olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak projelerde emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ve teşekkür ediyoruz.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER