Türk-Alman Dostluk Derneğinden Altınyıldız’a ziyaret

Altınyıldız İlköğretim Kurumu’nun 21 yıl önce Almanya’da bulunan Brotzinger-Schule okulu ile başlayan kardeş okul ilişkileri bugün de devam ediyor.

Türk-Alman Dostluk Derneğinden Altınyıldız’a ziyaret

Yapılan açıklama şu şekilde: “Altınyıldız İlköğretim Kurumu Nevşehir’in Dünya’ya açılan kapısı sloganıyla çıktığı yolda 21 yıl önce Almanya’da bulunan Brotzinger-Schule okulu ile başlayan kardeş okul ilişkilerimiz bugünde hala devam etmektedir.

21 yıllık kardeş okulumuzun emekli müdürü ve Türk Alman Dostluk Derneği Başkanı UDO KAUPISCH kurum müdürümüz Mehmet Eravcı’yı ziyaret etti.

Ziyarette UDO KAUPISCH, ilk ziyarette birlikte geldikleri 20 kişilik öğrenci grubunun neler hissetiğini, öğrencilerin birbirlerinde ayrılırken ne kadar zorlandıklarından bahsetti. Türkiye’yi 33 kez ziyaret ettiğini ve her ziyaretinden ayrı keyif aldığını belirten UDO KAUPISCH bu dostluktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kurum Müdürümüz Mehmet Eravcı, ‘1998 yılında Brotzinger-schule ve Altınyıldız Koleji Kardeş okul ilişkisi ile başlayan bu dostluktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türk Alman Dostluk Derneği Başkanı UDO KAUPISCH ‘i tekraren burada görmek çok güzel. Karşılıklı yapılan ziyaretlerde öğrencilerimize yapılan katma değer ve kültürel etkileşim dostluğumuzu ve öğrencilerimizin dünyaya bakışını olumlu şekilde etkilemiştir. Kendilerine bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum’ ifadelerine yer verdi.

Kurum Müdürümüz Mehmet Eravcı günün anısına UDO KAUPISCH’e okulumuzun plaketini armağan etti.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER