Türk Eğitim Sen, Gülşehir’de eğitimcinin gündemini değerlendirdi

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Başkan Yardımcıları Memiş Bülbül, Önder Doğan ve Seyit Gemici’den oluşan il yönetim kurulu heyeti Gülşehir’de ilçe yöneticileri ile kurum temsilcileri istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Türk Eğitim Sen, Gülşehir’de eğitimcinin gündemini değerlendirdi

Gülşehir TES ilçe yöneticilerinin bulunduğu toplantıda ilçe yönetimi adına söz alan Ümit Kılıç; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan Hacı Ahmet Gürlek haftalık 4 saat sendika iznini kullanarak okullarımızda, işyerlerimizde inşallah sizleri ziyaret edecektir. Toplantımıza katılarak bizlere şeref verdiniz. Biz ilçemiz eğitimine katkı sunmak, eğitimcilerin sıkıntılarını çözmek, eğitim çalışanlarının hak ettiği değeri alması çalışıyoruz. Biliyoruz ki sendikacılık aynı zamanda bir insan hakları mücadelesidir.” dedi.

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç yaptığı konuşmada; “Biz milli ve ahlaki duruşumuzla muhataplarımıza ahlakı, erdemi, hukuku, kul hakkını, etik değerleri hatırlatmaya ve öğretmeye devam edeceğiz. Biz mücadelemizin şerefini anlatıyoruz. Hiçbir zaman ahlaksızlığın tarafı olmadık. Ahlaksızlığı izah etmeye çalışmadık. Yıllardır devlet bürokrasisini işgal eden çetelerle mücadele ediyoruz. Çetelerin adı değişiyor olabilir ama sürekli varlar. Bugün bir de makam mafyaları türedi. Bu teşkilat devletten başka kimseye sadakat duymadı. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için kuruluş felsefemizle yolumuza siz değerli arkadaşlarımızla devam ediyoruz. Eğitim çalışanlarının tüm sorunlarını gündeme taşıyoruz. Bugün eğitimcinin gündemini meşgul eden her konuyla ilgili eylemsel ve hukuksal mücadelemizi sürdürüyoruz. Şuna inanıyoruz eğitim çalışanının sorunu çözülmüş ise Türkiye’nin geleceği daha aydınlık olacak, çocuklarımız daha mutlu olacaktır. Türkiye müreffeh yarınlara ulaşacak, Büyük Türkiye’yi inşaa edebileceğiz. Bu yüzden daha fazla mücadele edeceğiz. Özellikle sendikacıların dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan birisi de şudur; Sendikacıysan sendikacılık yapacaksın. Okulda olman gereken saatte kurumlarda sendikacılık yapıyorsan devleti zarara uğratıyorsunuz, demektir. Bunun vebalini gün gelir ödersiniz, bugün ödeyenler gibi.  İlçe milli eğitim müdürü devletin müdürü olduğunu, herkesin müdürü olduğunu bilerek müdürlük yapacak, sendikacı olmak istiyorsa o makamda oturmayacak. İstifa edip sendikacılık yapacak. Şimdi yeni bir moda oluştu, makama adam değil İnsana makam ataması yapmak. Özel bürolar oluşturarak, Özel bürodaki kişiyi de sendika temsilcisi yapmak. Bizim tarihsel hafızamız güçlüdür. Hepsini not alıyoruz. Girişimlerimizi yapıyoruz. Sendikal faaliyetler bölgesel farklılıklar gösteremez. Türk Eğitim Sen’in Diyarbakır başkanı da, Nevşehir başkanı da, Genel Başkanı da aynı düşüncededir. Biri diğerinden farklı değildir. Bizim teşkilatın mensupları farklı coğrafyalarda olsalar da aynı duygu da buluşurlar. O Duygu Türk Milletinin haleti ruhiyesidir.” dedi.

TES Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, “Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi olarak yapmayı planladığımız Güneydoğu Anadolu Gezisi, Orta Avrupa gezisi ve tüm toplu etkinlikler bugünden itibaren iptal edilmiştir.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Soru-cevap ve önerilerin dinlenmesinden sonra toplantı korona virüs tedbirleri konuşularak sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100