Türk Eğitim Sen; “Okullarımız Kendi Binalarında Eğitime Devam Edecektir”

Türk Eğitim-Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, sosyal medya hesabından Nevşehir’deki okulların durumu ilgili bir paylaşımda bulundu.

Türk Eğitim Sen; “Okullarımız Kendi Binalarında Eğitime Devam Edecektir”

TES Şube Başkanı Urgenç’in paylaşımı şu şekilde:

Nevşehir İl Merkezindeki Okullarımızın Durumu

“Nevşehir il merkezinde bulunan okullarımızın akıbeti ile ilgili çeşitli duyumlar tarafımıza ulaştı. 04.01.2019 Cuma gününden beri geniş bir araştırma yapıldı. Ticaret Meslek Lisesinin Endüstri Meslek Lisesine taşınması, Sağlık Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesinin ise TOKİ Mesleki ve Teknik Lisesine taşınması, Kapadokya Anadolu Lisesinin ve Güzel Sanatlar Lisesinin de farklı bölgelere taşınması ile ilgili ön çalışmalar yapıldığı öğrenildi. Bu okulların bulunduğu Bölgede ise bir proje uygulamaya konulacağı bilgisine ulaşıldı. Konu ile ilgili görüşmeler yapılmış, çözüm ve alternatifler ile ilgili düşüncelerimiz yetkili mercilere aktarılmıştır. Yaklaşık 2800 öğrencinin olumsuz etkileneceği projenin uygulanması yetkililerin tarafımıza sözlü beyanları ile ileri bir tarihte değerlendirilmek üzere ertelenmiştir. Okullarımızın bulunduğu bölgede yapılması gereken projenin ne olduğu ve detayları ile ilgili resmi bilgi başvurumuz yarın yapılacaktır. Konu kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Okullarımız Eğitim ve Öğretime kendi binalarında devam edecektir. Tespitlerimize göre projenin uygulamaya konulması ile etkilenecek okulların listesi şu şekildedir.

1-Ahi Evran Ticaret Meslek Lisesi (Ticaret Meslek Lisesi)

2-Nene Hatun Kız Meslek Lisesi (Kız Meslek Lisesi)

3-İbni Sina Sağlık Meslek Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi)

4-Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi(Endüstri Meslek Lisesi

5-Kapadokya Anadolu Lisesi

6-Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(Turizm Lisesi)

7-Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

8-Güzel Sanatlar Lisesi”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER