Urgenç, bakan ziyaretini değerlendirdi

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç; “Bakanın en önemli vurgusu, işin ehline teslim edilmesi ve vicdani sorumluluktu. Bu sözleri önemsiyoruz” dedi.

Urgenç, bakan ziyaretini değerlendirdi

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şubesini temsilen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'un Nevşehir programının üç bölümüne TES Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç katıldı.

TES Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'un gerçekleştirdiği Asım Atabilen İlkokulunun açılışına, STK temsilcileri ve hayırseverlerle buluşmasına, Nevşehir Merkez'de görev yapan öğretmen ve yöneticilerle NEVÜ- Kültür ve Kongre merkezinde söyleşisine katıldı.

TES Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç izlenimlerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Urgenç, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Öncelikle Milli Eğitim Bakanımıza ilimize gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür ederim.  Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un katıldığım üç programda da yüreklere dokunan konuşması ve herkesi eğitimin bir paydaşı yapması, herkese sorumluluk yüklemesi, eğitimimizin geleceği açısından bir dönüm noktası olacağı kanaatindeyim.  Yıllarca adaletsizliğe maruz kalmış bir STK'nın temsilcisi olarak Ziya Selçuk'un bugünkü konuşmalarında işin ehline teslim edilmesi gerekliliği, adalet vurgusu ve somut adımlar atıldığının ve atılacağının sinyallerini vermesi geleceğe dair ümit beslememize sebep oldu. Konuşmaların söylem olarak kalması değil uygulamaya konulması da gerekmektedir. Bakanımızın da belirttiği bürokrasinin ve siyasetin bayrağını, milletini, vatanını seven herkese eşit davranması gerekliliği ve birbirimize güvenip sevmek zorunluluğu bulunmaktadır. Bakanımızın özellikle vurgu yaptığı "kenar mahalledeki okulun müdürlüğünü bile benden olamayana vermem anlayışı bu ülkeye yapılan en büyük ihanettir." ifadesini STK olarak önemsiyoruz. Ayrıca yıllardır bizimde ifade ettiğimiz Mekke'nin fethinden sonra Kabe'nin temizlik işlerini ve Mekke'nin valiliğini müşrik bir kişiye teslim etmesi örneklerini işin ehline verilmesi örneği ile açıklayarak son yönetici sınavlarının ÖSYM tarafından yapıldığını/yapılacağını belirtmesini salonunun hepsinin alkışlaması yıllardır eğitimcilerin özlediği bir tablo idi. Bize göre MEB ancak bu şekilde çetelerin işgalinden kurtulacaktır. Yine Bakanımızın birlik ve beraberliğe vurgu yapmasını önemsiyoruz. Öğretmenler odasının huzur odası olması için önlemlerin alınması yöneticilere yüklenen görevler önemli. Tüm okullarda beceri atölyelerinin kurularak öğrencilere beceri eğitiminin verilmesini, sosyalleşmesi gerçekliğini destekliyoruz. İngilizce eğitiminde atılacak adımlar, Mesleki eğitimin önem kazanması için atılacak adımları ülkemizin geleceği açısından önemsiyoruz. Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un "Eğitimin en önemli öğesi öğretmendir. Bir ülkedeki eğitimin kalitesi öğretmenin niteliğini geçemez gerçekliğinden yola çıkarak öğretmene değer verilerek eğitimi öğretmen üzerinden inşa etmemiz gerekmektedir" ifadelerini hafızamıza not ederek ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için hem yapılan konuşmanın takipçisi olmak hem de her doğru söylemi uygulamaya konulması için desteklemek ülkeye yapılacak en büyük hizmettir. İlaveten Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un eğitim politikalarının uzun soluklu olması, bir sistemle başlayan öğrencinin o sistemle mezun olması gerektiğini ve sık sık sistem değişikliğine gidilmeyeceğini belirtmesi de önemli idi. Bakanımız bugün Nevşehir eğitimcileri üzerinde iyi izlenimler bıraktı. Bizlerde yapılan işlerin ve yapılmayanların takipçisi olarak STK olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
öğretmen ali
öğretmen ali - 7 ay Önce

Sayın Başkan ilimizin sorunlarını Bakan beye anlattınız mı?

Tayfur URGENÇ
Tayfur URGENÇ - 7 ay Önce

Bizim tespitlerimiz ve eğitim camiasından iletilen her türlü sorun her uygun platformda sendikamız tarafından çözüm mercilerine ve yöneticilerine her zaman iletilir.

SIRADAKİ HABER

banner44