Urgenç; “Eğitim çalışanları üzerine düşeni fazlası ile yerine getirmektedir”

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, kurum ziyaretlerine devam ediyor.

Urgenç; “Eğitim çalışanları üzerine düşeni fazlası ile yerine getirmektedir”

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, zaman zaman salgın kuralları çerçevesinde yaptığı kurum ziyaretlerinde yaptığı istişarelerde gördüğü durumla ilgili eğitim çalışanlarının büyük bir emek ve fedakarlıkla üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğini belirtti.

TES Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç yaptığı açıklamada; “H.Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Okulunda kurum müdürümüz Yusuf Çağlayan’ı ziyaret ederek eğitim ve eğitimcinin gündemini değerlendirdik. Uzaktan eğitime tüm öğretmenlerimiz büyük bir özveri ile iştirak ederek eğitimi gerçekleştirmektedirler. Öğrencilerimizin yüzde 97sinin uzaktan eğitime katıldıklarını öğrendiğiniz kurumumuzun ve öğretmenlerimizin çalışmaları takdire şayandır.” dedi.

Salgın sürecinde sağlık çalışanlarının ve eğitim çalışanlarının büyük bir özveri ile üzerlerine düşen sorumluluğunu fazlası ile yerine getirdiğini kaydeden Urgenç; “Günlük 7 saat bilgisayar karşısında hem ders anlatmak hem de öğrencileri motive ederek onları derse ve hayata konsantre etmek çok zor bir iş ancak bunu öğretmenlerimiz kendi ailelerini ve çocuklarını ihmal ederek yerine getirmektedirler. Hepsine en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Bugün özlük ve mali hakları bakımından ihmal edilen görmezden gelinen eğitimciler Türkiye’nin geleceği çocuklarımızı görmezden gelmeden büyük bir vefa örneği sergileyerek ve fedakarlıkla çalışmaktadırlar. Bazı köşe yazarları öğretmen rahata alıştı derken herhalde salgın sürecinde eğitim çalışanlarının çalışmalarından bi haberdi. Memurlarla ilgili her şeyi habere dönüştüren köşe yazan basın mensupları memurların ekonomik durumu ile ilgili dünya gündeminde ve Türkiye’de birinci sırada yer alan maaş yetersizliklerini herhalde patronlarından izin alamadıkları için gündeme getirip paylaşamadılar.” diye konuştu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER