Urgenç; “Okullarımızın temizlik ve güvenlik görevlisi eksiği giderilmelidir”

Türk Eğitim Sen (TES) Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, okullardaki güvenlik ve temizlik görevlisi eksikliğini dile getirdi.

Urgenç; “Okullarımızın temizlik ve güvenlik görevlisi eksiği giderilmelidir”

TES Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç; “Özellikle salgın döneminde temizlik ve hijyen kuralları ön planda tutulması gerekiyor. Ancak okullarımızda personel yetersizliğinden dolayı bizzat kendim şahit oldum, öğretmenler okullarda temizlik yapmaktadırlar.” dedi.

Başkan Urgenç, açıklamasına şöyle devam etti; Temizlik ve güvenlik personeli sıkıntısından dolayı okul yöneticilerimizden çokça istek geliyor. TYP kapsamında tahsis edilen personel sayısı geçen yılın çok altında olduğu için sadece güvenlik açısından değil temizlik bakımından da büyük problem yaşanmakta.

Kovid-19 riski nedeniyle, ilave temizlik tedbirlerinin alınmasının şart olduğu bu dönemde, okullarımızdaki güvenlik ve temizlik hizmetleri nasıl yürütülecek?

Tam gün eğitime devam ettiğimiz bu dönemde öğrencilerimizin sağlığını tehlikeye atmamak için, MEB, tüm imkanlarını seferber etmeli ve Hükümet nezdinde etkili girişimlerde bulunarak soruna acilen çözüm bulmalıdır.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER