Yavuz Sultan Selim Han öğrencileri Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması finalinde

Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu öğrencileri 24 Ocak 2021 tarihinde Uluslararası Kanguru Matematik Yarışmasında final sınavlarına girip Nevşehir’i ve okullarını temsil edecek.

Yavuz Sultan Selim Han öğrencileri Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması finalinde

Okul Müdürü Yaşar Altuner yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada; “Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, 1991’den bu yana Fransa merkezli "Association Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak 90’a yakın ülkede 7 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla uygulanıyor.

Derneğin kurucu ve yöneticileri Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında da yöneticilik yapan farklı ülkelerden akdemiysen ve matematikçilerden oluşuyor. Kanguru Matematik Sınavı uygulandığı ülkelerde genellikle Üniversiteler, Matematik Dernekleri, akademisyenler ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından organize ediliyor.

Türkiye'de Kanguru Matematik Sınavı 6 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onayıyla yine farklı üniversitelerden ve okullardan akademisyen ve öğretmenler tarafından organize ediliyor. Final yarışmalarına kalarak büyük bir başarı gösteren öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER