Parmaksız’dan Enflasyonla Mücadele Programı’na destek

 Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Hazine ve Maliye Bakanlığının hazırladığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin de en önemli işbirlikçi kurumları arasında yer aldığı Enflasyonla Mücadele Programı’nı desteklediklerini ifade ederek, “Başta NTSO ve Nevşehir iş dünyası olarak üzerimize düşen görevlerin farkındayız ve yerine getirmeye hazırız.” dedi.

Parmaksız’dan Enflasyonla Mücadele Programı’na destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programı’na en önemli desteği Türk iş dünyasının ve NTSO’nun çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu vermiş ve “81 il ve 160 ilçedeki odalarımız ve borsalarımızla birlikte enflasyonla mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız” açıklamasında bulunmuştu.

Yaptığı açıklamayla Enflasyonla Mücadele Programı’nı değerlendiren NTSO Başkanı Parmaksız, “Devletimiz ve Türk özel sektörünün el ele vererek başlattığı iktisadi mücadele ülkemiz ekonomisinin geleceği için hayati önem arz etmektedir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ve Sayın Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, her zaman olduğu gibi bir kez daha tüm oda ve borsa camiasıyla birlikte büyük bir sorumluluk üstlenmiş, ‘Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyecek, elini taşın altına koyacaktır’ diyerek, göreve çağırmıştır. Bizler de Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir iş dünyası olarak başta devletimizin ve birliğimizin bizlere duyduğu güvenin farkındayız. Enflasyonla Mücadele Programı’nı destekliyor, üyelerimizin en geniş şekilde katılımı için çalışacağımızı da ifade ediyoruz.” diye konuştu.

Parmaksız, “Üretim gerçekleştiren ve çeşitli ürünlerin ticaretini yapan oda üyelerimizin indirim kampanyasına katkıda bulunması önem arz etmektedir. Tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetlere yönelik asgari 3 ay süreyle en az yüzde 10 indirim yapılması tavsiye edilirken, Enflasyonla Mücadele Programı’na katılan ve indirim yapan üyelerimizin tespit edilerek TOBB’a bildirileceğinden Enflasyonla Mücadele Programı’na katılarak indirim yapan üyelerimizin en kısa sürede odamız ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER