DOĞALGAZ İÇİN MUHTARLARDAN DESTEK İSTEDİ

DOĞALGAZ İÇİN MUHTARLARDAN DESTEK İSTEDİ

Belediye Başkanım Vahdi Arısoy, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, 28 Haziran?a kadar uzatılan doğalgaz talep toplama süreci hakkında görüş alış-verişinde bulundu.

Başkan Arısoy, muhtarlardan ev ev gezerek halkı bilgilendirmelerini isterken, özellikle mutfakta sağladığı kârı muhakkak hesap etmeleri gerektiğini vurguladı. Arısoy yaptığı açıklamada ?İlçemize doğalgaz gelebilmesi için 3519 sayısına muhakkak ulaşmamız gerekiyor.

BOTAŞ yetkilileri ile yaptığım görüşmede kendilere kalan abone sayısının ödeyeceği tutar kadar altyapıyı belediye olarak üstlenmek isteğimize olumsuz cevap veren yetkililer, Bakanlar Kurulu Kararı gereği belirtilen sayıya ulaşmamız gerektiğini söylediler? dedi.

Gülşehir?e doğalgazın gelmesi için gerekli olan, elektrik abone sayısının %60?ı olan 3519 sayısına ulaşılamayarak, Enerji Bakanlığının ek süre vermesiyle başlayan süreç 18 Mart itibari ile başladı.

İlk talep toplama sürecinde, 20 iş gününde 1760 abonenin 335.00 TL yatırarak büyük ilgi gösterdiği doğalgaz talep toplama süresi 28 Haziran?da sona erecek. Haber: Ali ÇAMUR

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93