Gülşehir’de muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısı yapıldı

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sosyal uyuma yönelik yerel düzeyde her ilçede düzenlenecek olan muhtarlar çalıştay ve istişare toplantılarının üçüncüsü Gülşehir ilçesinde gerçekleştirildi.

Gülşehir’de muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısı yapıldı

İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından sosyal uyuma yönelik yerel düzeyde bilgilendirme amacıyla muhtarlar çalıştay ve istişare toplantısı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla Gülşehir ilçesinde düzenlendi.

Toplantıda İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından hazırlanan geçici koruma kapsamındaki Suriye uyruklu vatandaşların hak ve yükümlülükleri, doğru bilinen yanlışlar, uluslararası koruma ve ikamet hakkında bilgilendirme ve istatistiki veriler ile ilgili sunum yapılarak köy ve mahalle muhtarları bilgilendirildi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce hazırlanan “Büyüksün Türkiye, Aslında” videoları izletilerek toplantının son oturumu olan istişare bölümünde mahallelerdeki sosyal uyum düzeyi, karşılaşılan sorunlar ve muhtarların önerileri konuşuldu.

Mahalle ziyaretleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Nevşehir’de Yaşayan Yabancılar Fotoğraf Dergisi ve Yabancılar İçin Kent Rehberi verildi.

İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü personeli ile birlikte ilçede ikamet eden Suriye uyruklu aileye ihtiyaç duydukları kamu hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak ve devletin şefkatli elinin her zaman yanlarında olduğunu hissettirmek amacı ile hane ziyareti gerçekleştirilerek MUYU okul çantası, eğlence kutusu, maske ve bere hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER