Eczacınız En Yakın Sağlık Danışmanınızdır

25 Eylül Dünya Eczacılar günü dolayısıyla Nevşehir Eczacılar Odası Başkanı Tansu Dörtkol bir mesaj yayımladı.

Eczacınız En Yakın Sağlık Danışmanınızdır

25 Eylül Dünya Eczacılar günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Eczacılar Odası Başkanı Tansu Dörtkol, Eczacıların sağlık sisteminin giriş kapısı ve son halkası olduğu gerçeğinden hareketle, Dünya Eczacılık Günü’nde vatandaşlarımızı bazı konularda uyarmak istiyoruz dedi.

Dörtkol mesajında şunları kaydetti; "İlacın sadece eczaneden alınması gerektiğini unutmayın. Lütfen ilaç kullanırken komşunuzu değil, eczacı ve doktorunuzu dinleyin. İlaçlarınızı alırken kullandığınız başka ilaçlar veya bir şikayetiniz varsa eczacınıza ve doktorunuza söylemeyi ihmal etmeyin. Ağrı deyip geçmeyin. Ağrı bir savunma mekanizması, bir hastalığın habercisi olabilir. Evinizdeki ağrı kesicileri gelişigüzel kullanmayın! Doktorunuza ve eczacınıza danışın.

İlaçlarınızı aynen belirtildiği gibi, tam ve zamanında kullanın! İlacın doğru kullanmadığında tedavi edici özelliğini kaybedebileceğini aklınızdan çıkartmayın. İnternetten veya eczane dışından ilaç almaya kalkmayın, sağlığınızla oynamayın. Nerede, hangi koşullarda üretildiğini, içinde ne olduğunu hiçbir zaman bilemezsiniz. Sevgili hastalarımız, ilaç sadece reçeteyle, eczaneden ve eczacı danışmanlığında alınır. Eczacınız bu hizmeti size vermek için eczanesinde, sizi bekliyor. Eczacınız en yakın sağlık danışmanınızdır.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER