ESNAF ODALARINDAN TERÖRE TEPKİ

Nevşehir ve ilçelerinde faaliyet gösteren meslek kuruluşu temsilcileri artan terör olaylarına tepki göstererek, “Artık yeter” dedi.

ESNAF ODALARINDAN TERÖRE TEPKİ

Nevşehir Esnaf Konağı´nda bir araya gelen oda başkanları ortak bir açıklama ile terörü lanetledi. Oda başkanları adına açıklama yapan Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı İsmail Ördü, “Terörün ve teröristin çocuklarımızın geleceğini karartmasına millet olarak izin vermeyeceğiz. Ülkemizin birliğine ve refahına sahip çıkacağız” diye konuştu.

Türkiye´nin, yurt içi ve yurt dışı kaynaklı bir terör dalgası ile geçmişte olduğu gibi yine karşı karşıya olduğunu söyleyen Ördü, “Maalesef menfur terör eylemlerinde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik, asker ve polisimizi şehit verdik. Millet olarak bu gelişmelerden büyük elem, üzüntü ve geleceğe yönelik kaygı duymaktayız.

Burada dikkat edilmesi gereken husus şudur; Her türlü terör özgürlükleri kısıtlıyor, dikkatlerimizi dağıtıyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Terör ve teröristler herkesin kendi işine huzur içinde odaklanmasını engelliyor, geleceğimizi karartıyor. Terörün ve teröristin çocuklarımızın geleceğini karartmasına Millet olarak izin vermeyeceğiz. Ülkemizin birliğine ve refahına sahip çıkacağız” dedi.

AK Parti, CHP ve MHP´nin teröre karşı bir araya gelmesini istediklerini kaydeden Ördü, “Ne hazindir ki 7 Haziran seçimlerinden bugüne siyasiler elini taşın altına koymaya çekinmekte ve sorumluluk almaktan kaçınmaktadır.

Ülkemizin içeride ve dışarıda yaşamakta olduğu terör sorunu, anaların gözyaşları ve her gün bir vatan evladını kaybetmemiz siyasiler tarafından dikkatle üzerinde durulması gereken en önemli konudur.

Çözümün birlik beraberlikte olduğunu tüm dünyaya göstermek adına mecliste grubu bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin bir araya gelmeleri, binlerce insanımızın hayatına mâl olan bu terör olaylarının artık kökünden kazınması için ortak bir zeminde siyasi ve iktidar hesaplarını bir yana bırakarak buluşması, ortak ve net bir tavır tutunması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

“HDP terör örgütünün kurumsal temsilcisi gibi”

HDP´nin meclis çatısı altında bulunmasızdan rahatsızlık duyduklarının altını çizen Ördü, şöyle devam etti: “Siyasi parti adı altında adeta terör örgütünün kurumsal temsilcisi gibi pervasızca açıklama yapan, özerklik talep eden HDP´nin Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hala durabilmesi STK´lar ve millet olarak kanımıza dokunmaktadır.

HDP´nin sorumsuzlukları ve haddi aşan açıklamalarına karşı devletin gücünün gösterilerek gerekiyorsa 3 partinin mevcut milletvekili gücü ile anayasal değişiklik yapılarak gereken cevabın ve dersin verilmesi önem ve gereklilik arz etmektedir.

Resmi veya gayri resmi yollar kullanılarak anayasal hakların verdiği yetkileri kötü amaçlarına alet etmek isteyenlere, ülkemizin toprak bütünlüğünü bozmak için tüm çabayı sarf edenlere gereken cevap net bir şekilde verilmelidir.” Haber: Alpaslan Körükcü

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER