Nevşehir’de Öğretmenler Günü kutlandı

Nevşehir’de, Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Nevşehir’de Öğretmenler Günü kutlandı

Nevşehir'deki programda, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, öğretmenlerin meslek aşkıyla hiçbir karşılık beklemeksizin gönül vererek görevlerini icra eden, yarının mimarları olduğunu belirtti.

Tüm öğretmenlerin günlerini kutlayan Demir, "Yarınlarımızın ümidi çocuklarımızın, sorumluluk sahibi nesiller olarak yetişmesi için görevini fedakarca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenemez. Üstlendikleri sorumlulukla istikbalimizin mimari olmuş ve her mesleği kalemlerinden çıkarmışlardır. Böyle bir camianın mensubu olmanın gurur ve onurunu öğretmenlerimizle birlikte yaşıyoruz." dedi.

Hacı Lütfü Pamukçu Ortaokulu öğrencisi Ayşe Yalap tarafından "Öğretmenim" adlı şiirin okunmasının ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler için yemin töreni düzenlendi.

Etkinlik, oratoryo gösterisinin ardından sona erdi.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER