TES Başkanı Urgenç: Bayramı bayram tadında geçirmek için üzerimize düşeni yapalım

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç,  Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

TES Başkanı Urgenç: Bayramı bayram tadında geçirmek için üzerimize düşeni yapalım

Başkan Urgenç kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha tamamladık. Hak Teala tüm inananların dua ve ibadetlerini kabul etsin. 

Evlerimizde geçirmek zorunda kaldığımız bu Ramazan Bayramı’nda bayramı bayram tadında geçirmek için üzerimize düşen görevleri yapalım. İletişim araçları ile büyüklerimizin, anne ve babalarımızın, eş, dost ve akrabalarımızın halini hatırını sorarak gönüllerini alalım. Bugün her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe, yardımlaşmaya, kardeşliğe ihtiyaç duymaktayız. Yetimlerin, garip gurebanın, muhtaçların, çocukların bayram sevinci yaşamlarına katkıda bulunalım. Aile efradının, çocukların bayramı bayram tadında yaşamalarına vesile olalım. Geçmişlerimizi dualarla yad edelim.

 Bayramlar milli ve dini duyguların ön plana çıktığı müstesna günlerdir. Bugün ana ve ata yurtlarımız Doğu Türkistan’da;  Kaşgar’da, Urumçi’de, İlk kıblemiz; Mescidi Aksa’da, Gazze’de, Müslümanlar gözyaşı içerisinde Ramazan bayramını karşılıyorlar.  Tüm İslam dünyasında gözyaşının dindiği Bayramlar’da buluşmak dileğiyle, Aziz Türk Milletinin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı İnsanlığa sağlık ve sıhhat ve huzur getirmesi dileklerimle tüm inananların Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. Bayramın İnsanlığın selametine, her türlü hastalıkların son bulmasına vesile olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER