Kapadokya Alanı Hakkında Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı

TBMM’den geçen Kapadokya Alan Başkanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kapadokya Alanı Hakkında Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı

Kapadokya Alanının tarihî ve kültürel değerleri ile jeolojik/jeomorfolojik dokusunun ve doğal kaynak değerlerinin korunması, yaşatılması, geliştirilmesi, tanıtılması, gelecek kuşaklara aktarılması, planlanması, yönetilmesi ve denetlenmesine ilişkin hususları amaçlayan Kapadokya Alanı Hakkında Kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz yaptığı açıklamada; "Kapadokya Alan Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 1 Haziran 2019 Cumartesi tarihli ve 30791 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek takdirleriyle yürürlüğe girmiştir. Kapadokya Alan Başkanlığı Nevşehir’imize, ülkemize hayırlı olsun" dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe de açıklamasında, “Kapadokya Alan Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 1 Haziran 2019 Cumartesi tarihli ve 30791 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle yürürlüğe girmiştir. Kapadokya Alan Başkanlığı Nevşehir’e ve hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ucasarlı
Ucasarlı - 4 ay Önce

Komisyonda bir harita mühendisinin bulunmaması büyük bir eksiklik. Kanun eki listeyi ve haritayı hazırlayan bir haritacı ama komisyonda yok. Yapılan başvurunun alan yetkisi içinde kalıp kalmadığını kadostro müdürlüğümü belirleyecek.

SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">