Kapadokya beyaza büründü

Türkiye’nin peribacalarıyla ünlü Kapadokya bölgesi sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı ile birlikte beyaza büründü.

Kapadokya beyaza büründü

Kapadokya’da, sabahın ilk ışıklarıyla başlayan kar yağışı, bölgenin doğal yapısıyla bütünleşince ortaya güzel görüntüler çıktı.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki bölgede, peribacaları ve doğal kaya oluşumlarının yoğunlukla bulunduğu Göreme, Uçhisar, Ürgüp, Zelve ve Paşabağları, kar yağışının ardından yer yer beyaz örtüyle kaplandı.

Bölgede gezinti yapan turistler, peribacalarının sarı ve kahverengi tonlarındaki renklerinin beyazla buluşmasından kaynaklanan eşsiz manzarada bol bol fotoğraf çekti.

Taylandlı turist Sirikul Ruangwattanapaisarn Kapadokya’yı internetten gördüğünü ve çok merak ettiğini belirterek, ilk kez geldiği Kapadokya’ya hayran kaldığını söyledi.

Ruangwattanapaisarn, “Kapadokya’nın karla birlikte daha büyüleyici olduğunu ve tüm arkadaşlarına tavsiye edeceğini kaydetti.

Bölgede turistlere yönelik hizmet sunan bir firma sahibi Mustafa Zuhal de her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip bölgenin, kış aylarında etkileyici güzellikte bir manzaraya dönüştüğünü dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 13:23
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER