TGA Kapadokya turizmcisiyle buluştu

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Nevşehir’de turizmcilerle bir araya geldi.

TGA Kapadokya turizmcisiyle buluştu

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren sektör temsilcilerine yönelik TGA’nın çalışmalarının anlatıldığı İl Tanıtım ve Geliştirme Toplantısı düzenlendi.

Kapadokya Alan Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, TGA genel Müdürü Yalçın Lokmanhekim, Belediye Başkan Vekili Mustafa Alevli, İl Kütür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici ve turizmciler katıldı.

Toplantıda konuşan Nevşehir Valisi İnci sezer Becel, Türkiye’nin her tarafının ayrı bir güzellik olduğunu belirterek, “Ama biz Kapadokya olarak bu zenginliklerin daha üst noktalara çıktığı, Türkiye’de turizm denince belki de ilk akla gelen ilk ikinin içerisinde olan yerlerden birisiyiz. Biz her ortamda Allah vergisi doğal güzelliklerin bizim için büyük bir şans olduğunu hem bölge için hem ülke için büyük bir şans olduğunu dile getiriyoruz.” dedi.

Güzellikleri hem ulusal hem uluslararası düzeyde tanıtmanın ekonomik girdi sağlamak için son derece önemli olduğunu kaydeden Vali Becel, “Her geçen gün insanların gezme ve yeni yerleri keşfetme merakı uyanınca pazarlamanın da çok daha ön plana çıktığının farkına varıyoruz. Farklı pazarlama teknikleri var. Dijital şu anda çok ön planda. Bunu yaygın bir şekilde kullanıyoruz. Kapadokya’nın tanıtımı için daha önce kurulan birliklerin ve belediyelerin olması bizim için büyük bir şans. Şimdi o şansları biraz daha güçlerimizi birleştirerek çok daha sürdürülebilir, çok daha etki değeri yüksek geniş kitlelere ulaşabileceğimiz mecralara iletme yolunda bir adım atılıyor.” diye konuştu.

TGA Genel Müdürü Yalçın Lokmanhekim de Türkiye markasını ve turizmini yurt dışında tanıtma gayretinde olduklarını söyledi.

TGA’nın Türkiye’yi yurt dışında tanıtma gayretinde olduğunu belirten Lokmanhekim, “Biz aslında pazarlama ajansıyız. Çok yüce bir görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Ülkemizin markasını pazarlamaya çalışıyoruz. Bu gerçekten pazarlama alanında varılabilecek en üst nokta.” dedi.

İlk olarak hedef belirleriklerini kaydeden Lokmanhekim, şunları söyledi: “Ülke bazlı hedef kitleler ve buna uygun ürünler ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Tüm dünyaya aynı anda pazarlama yapacak kadar zamanımız da kaynağımız da yok. Dolayısıyla hedeflerimizi seçmek zorundayız, rakip ülkeler var, hedef aldığımız ülkeler var. Pazarlama denince her kesin aklına reklam geliyor. Ama pazarlama reklamdan ibaret değil, pazarlamanın çok önemli destekleyicileri var. Bunun başında kurumsal iletişim geliyor. Reklam dışı faaliyetlerde medya yoluyla, etkili kişiler yoluyla kendinizi başka kanallar yoluyla ifade etmek zorundasınız. Tek başına reklam yapmak son derece aslında israfa yönelik olur. Bunu başka faaliyetlerle de desteklemek zorundayız. Biz veriye dayalı bir pazarlama yapıyoruz.”  

Toplantı soru cevap kısmıyla devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER