TURİSTE KOKOREÇİ SEVDİREN USTA

Göreme´de, karavanında yaptığı kokoreçle turistleri kendine hayran bırakan Ali Doğan Tavlayan, Kapadokya´ya gelen turistlerin ilgi odağı oldu.

TURİSTE KOKOREÇİ SEVDİREN USTA

 

Türk milleti sakatatı çok sever. Hatta Avrupa Birliği´ne girmeyi istemeyecek kadar çok sever. En yaygın ve en sevdiğimiz sakatatlardan birisidir kokoreç. Gece yarısı kokoreç yemek için tezgah önünde uzun kuyruklar oluşturulur. Nevşehir´de çok yaygın olmasa da kokorecin en iyi adresi Göreme yolu.

Kapadokya´nın başkenti Göreme´de Ali Doğan Tavlayan´ın hazırladığı kokoreç, yerli müşterilerin yanı sıra yabancı turistlerden de yoğun ilgi görüyor.

Yaklaşık 1 yıldır Göreme yolunda Anatolian Balloons karşısında hizmet veren Tavlayan, sadece Nevşehirlilere değil, Kapadokya´yı gezmeye gelen turistlere de kokoreci sevdirdi.

Kapadokya´nın başkentinde kokoreççilik yapan Tavlayan, çok sayıda vatandaşı ve turisti kokoreç bağımlısı yaptı.

Turiste kokoreci sevdiren usta olarak tanınan Tavlayan, vatandaşların kokorece büyük ilgi gösterdiğini, müşterilerinin sayısının her geçen gün arttığını söyledi. Tavlayan, ürünlerinde temizliğe çok dikkat ettiklerini ve bunu bilen müşterilerinin de gönül rahatlığıyla kokoreci tükettiğini ifade etti. Haber: Alpaslan Körükcü

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner2

banner3