AFAD Gönüllüsü olmak ister misiniz?

Nevşehir İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü acil durumlarda AFAD personeline yardımcı olunması amacıyla gönüllüler arıyor.

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Tamamıyla kendi isteği doğrultusunda dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında, sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilere AFAD Gönüllüsü denir.

AFAD ve gönüllülerinin katkılarıyla afetlerin getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara karşı hazır hale getirmek amacı ile Nevşehir ilinde AFAD Gönüllüleri arıyoruz.

15 yaşını doldurmuş ve T.C. vatandaşı olan herkes AFAD Gönüllüsü olabilir. Başvurular e-devlet üzerinden; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı “Gönüllülük Başvurusu ve Takibi” linki üzerinden gerçekleştirilmektedir. Nevşehir’de yaşayan vatandaşlarımızı AFAD Gönüllüsü olmaya davet ediyoruz.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER