AFAD yangın, sığınaklar ve bütünleşik afet yönetim sistemi konularında eğitim verdi

Nevşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) yaptığı açıklamada, Nevşehir’de faaliyet gösteren kurum, kuruluş ve müesseselerin sivil savunma planları ve faaliyetlerine yönelik olarak sivil savunma uzmanı amirlerine ve TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi) personellerine eğitim verildiğini duyurdu.

AFAD yangın, sığınaklar ve bütünleşik afet yönetim sistemi konularında eğitim verdi

Söz konusu eğitimde sivil savunma planları, ikaz alarm, KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler), yangın, sığınaklar ve bütünleşik afet yönetim sistemi konularında bilgiler aktarıldığı belirtilerek faaliyetin amacına uygun olarak gerçekleştirildiği ifade edildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Nevşehir ilinde faaliyet gösteren kurum, kuruluş ve müesseselerin sivil savunma planları ve faaliyetlerine yönelik olarak 17-20 Kasım tarihleri arasında kamu ve özel sektör sivil savunma uzman ve amirlerine eğitim verilmiştir.

Söz konusu eğitimde sivil savunma planları, ikaz alarm, KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler), yangın, sığınaklar ve bütünleşik afet yönetim sistemi konularında bilgiler aktarılmıştır. Kamu ve özel sektör kuruluşların sivil savunma açısından hazır olmaları amaçlanmıştır. Eğitimin amacına uygun bir şekilde gerçekleştiği gözlemlenmiştir.

TEİAŞ 11. Bölge Müdürlüğü ve Nevşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün işbirliği ile Avanos 1 ve 2 Nolu trafo merkezi çalışanlarına yönelik afet kültürü ve bilinci ile yangından korunma ve söndürme konularında eğitim verilmiştir. Konularla ilgili teorik ve tatbiki eğitim uygulanarak personele yangın söndürme cihazlarının kullanımı yaptırılmıştır. Eğitimin başarılı bir şekilde gerçekleştiği gözlemlenmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 15:28
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER