Avrupa'nın değişik şehirlerine gidecekler 

Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Stratejik Ortaklıklar alanında Türkiye koordinesinde hazırlanan ve İspanya Ulusal Ajansı'na başvurusu yapılan ''Dıgıtal Voyage Around Europe'' adlı uluslararası proje İspanya koordinatörlüğünde hibe almaya hak kazandı.

Avrupa'nın değişik şehirlerine gidecekler 

İspanya, İtalya, Malta, Lüksemburg, Rusya Federasyonu, Romanya ve Türkiye'nin bulunduğu proje kapsamında 30 ay boyunca öğretmenler ve okul yönetimi ile Avrupa'nın çeşitli şehirlerine hareketlilikler gerçekleştirilecek. 

Nevşehir Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi'nin ilk Erasmus+ projesi ''Digital Voyage Around Europe'' İspanya koordinatörlüğünde hibe almaya hak kazandı. Projeden sorumlu İngilizce Öğretmeni Fitnat Tavacı tarafından ''Dijital Eğitimde Artırılmış Gerçeklik'' üzerine hazırlanan Erasmus+ projesi 30 ay sürecek olup, proje kapsamında sadece öğretmenler ve okul yönetimi ile Avrupa'nın çeşitli şehirlerine hareketlilikler gerçekleştirilecek. 

Projenin ortakları; İspanya (Irun ve Ibi Alicante), İtalya (Potenza), Malta (Lija), Lüksemburg (Lüksemburg), Rusya Federasyonu (Veliky Novgorod), Romanya (Braila) ve Türkiye (Nevşehir) olup ilk ev sahipliğini Türkiye yapacak.

Proje kapsamında öğretmenlere ve okul yönetimine artırılmış gerçeklik uygulamaları tanıtılarak öğrenci ihtiyaçlarının analizine dayalı bir müfredat oluşturulacak, eğitim yazılımı ve e-öğrenme içeriği uygulanacak ve bir dizi vaka çalışmaları geliştirilecek. 

Proje, bu doğrultuda gerçek dünya ile öğrenme ortamlarının birleştirilerek etkili ve kaliteli bir eğitim için yaparak-yaşayarak öğrenmeye, derslere aktif katılımı sağlamaya, derslerde eğlenceli ve kalıcı öğrenmeleri desteklemeye katkıda bulunacak.

Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atabey yaptığı açıklamada öğrencilerimizin en iyi şekilde donatılarak, çağın gereksinimlerine uygun şekilde yetiştirilme konusunda çabalarının durmaksızın devam edeceğini, global ve modern dünyanın gereksinimlerini karşılayabilmek adına büyük önem verilen uluslararası projeler ile ilgili ilçemizde çeşitli faaliyetleri gerçekleştireceklerini belirtti ve bu kapsamda Acıgöl Kaymakamı Doğukan Koyuncu'nun her konuda desteklerini sunduklarını ifade etti. 

Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi Okul Müdürü Zeynel Kolutek projemiz; ülkemizi, ilimizi ve okulumuzu yurtiçi ve yurtdışında temsil ederek tanıtımlarına katkı sağlayacak. Erasmus+ projemiz okulumuz eğitimine hayırlı olsun ifadelerinde bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100