Başkan Koca’dan kundaklamaya tepki

Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Osman Koca, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’ne ait aracın kundaklanmasına yönelik açıklamada bulunarak, bunları yapanlara tepkisini dile getirdi.

Başkan Koca’dan kundaklamaya tepki

Nevşehir’deki bazı gazetecileri bünyesinde bulunduran ve başkanlığını Bayram Ekici’nin yaptığı Nevşehir Gazeteciler Cemiyetine saldırı gerçekleştirildi. Gülbahçe Binası içerisindeki Cemiyet Binası önünde park halinde duran araç kundaklandı.

Bu kundaklama olayı sonrasında duyduğu üzüntüyü dile getirip ve bu çirkin olayı yapanlara tepki gösteren Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Osman Koca, suçluların en kısa sürede yakalanarak hak ettikleri cezayı almalarını istedi.

“Kimse gazetecilere saldıramaz”

Nevşehir’de gazetecilik görevini ifa etmeye çalışan gazetecilere kimsenin saldırmaya gücü yetmeyeceğini ifade eden Koca, “Planlı veya plansız her kim olursa olsun kimse bu şehrin değeri olan gazetecilere saldıramaz. Ayrı çatılar altında olsak da gazeteciler her daim şehrimizde dim dik ayaktadır. Bu hadsiz saldırıyı yapanların emniyet güçlerince en kısa sürede yakalanarak, en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz.  Bu işin de takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’ne üye arkadaşlarımıza olaydan duyduğumuz üzüntüyü dile getirerek, geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER