Dereceye giren öğrencilerden Müftü Altunkaya’ya ziyaret

Hafızlık yarışmasında dereceye giren Üftade Kız Kur’an Kursu öğrencileri İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya’yı ziyaret etti.

Dereceye giren öğrencilerden Müftü Altunkaya’ya ziyaret

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an kurslarına katılımı artırmak, Hafızlık eğitimini ve Kur’an-ı Kerimi yüzünden güzel okumaya teşvik etmek amacıyla, Kur’an kurslarında eğitim gören 18 yaş altı kız ve erkek öğrenciler arasında yapılan “Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma” ve “Hafızlık” bölge finalleri geçtiğimiz günlerde Bolu, Aksaray, Ankara, Çorum, Eskişehir, Kayseri, Konya, Nevşehir, Sivas ve Yozgat’ta düzenlenen yarışmalardaki il birincilerinin katılımıyla yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmalarda Nevşehir'i temsil eden ve dereceye giren Üftade Kız Kur’an Kursu öğrencileri Betül Erdoğdu ve Elif Taşdemir, Kurs Yöneticisi Gülay Sağgelen ve Kurs Öğreticisi Ayşegül Uluer Uygun İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya’yı ziyaret etti.

Dereceye giren öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından oluşan hediyelerini takdim eden İl Müftüsü Altunkaya, göstermiş oldukları başarıdan dolayı öğrencileri tebrik ederek,  emeği geçen hocaları başta olmak üzere ailelerine, öğrencilere ve destek olan herkese teşekkür etti.

Ayrıca dereceye giren öğrencilere, Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesinin organizesi ile hayırseverler tarafından çeşitli hediyeler verildi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER