"Dijital Çağda Aile ve Gençlik" çalıştayı düzenlendi

‘Dijital Çağda Aile ve Gençlik’ konusunun işlendiği, Medya Platformu ve MİSMED Derneği’nin düzenlediği ikinci Sosyal Medya Çalıştayı başladı.

"Dijital Çağda Aile ve Gençlik" çalıştayı düzenlendi

'Dijital Çağda Aile ve Gençlik' konusunun işlendiği Medya Platformu ve MİSMED Derneği'nin düzenlediği Sosyal Medya Çalıştayı’na akademisyenler, gazeteciler ve sosyal medya fenomenleri katıldı.

Çalıştay, ‘Dijital Çağda Aile ve Gençlik’ konusuna dikkat çeken Medya Platformu Derneği Başkanı Ahmet Durkaya’nın konuşmasıyla başladı.

Durkaya, “Bizler yaklaşık 20 yıl boyunca çeşitli etkinliklerle birçok işler yapmaya çalıştık. 20 yıl öncede sosyal medya ve diziler sıkıntılıydı. Bizim örf, adet ve inancımıza uymayan ahlaka mugayir birçok diziler vardı. Toplumumuzu bilinçlendirmek için programlar yapmaya çalıştık. Dijital dünyanın akla hayale gelmeyen bu farklı güç ve odakların algılarına karşı koyulamıyordu. Ülkemizin ve Müslüman coğrafyasının aile yapısını gerekli bir şekilde anlatmanın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Maalesef gençliğe gerekli önemi vermediğimizi düşünüyorum.”  dedi.

'Dijital Çağda Aile ve Gençlik' konusu hakkında yapılan konuşmaların ardından katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2022, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93