Ekmeğe poşet zorunluluğu getirildi

Nevşehir’de ekmekler poşet içerisinde satılacak.

Ekmeğe poşet zorunluluğu getirildi

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NEVESOB) ekmeklerin Perşembe gününden itibaren poşet içerisinde satılacağını duyurdu.

Birlikten yapılan açıklamada, “Ekmek Hijyen Tedbirleri Komisyonu kararı kapsamında 26 Mart 2020 Perşembe gününden itibaren ekmek satışı yapan bakkal, büfe, bayi, market ve zincir marketlerde ekmeklerin açık olarak bulundurulması yasaklanmış olup; ekmekler poşetli olarak işletme tarafından dolaba dizilmek ve el ile teması kesilmek zorundadır. Uygulamaya uymayan işletmeler cezai sorumluluk altında olacaktır. Cezalar işletmelere kesilecektir.” İfadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Savaş Sertbakan
Savaş Sertbakan - 2 hafta Önce

Acaba bu toplantıda karar alan arkadaşların gıda güvenliği nin üretim prosesinin ilk basamağında başladığından, ekmek üretimiyle ilgili olarak unun tekneye konulduğu andan itibaren başladığından, hamurun jazırlanmasından, pişirmeden, kasalara konmasından, dağıtımından başlasıpı hususunu göz önünde bulundurmuşlarmıdır acaba. Satış noktaları tederik zincirinin son halkasıdır. Elbetteki hijyen kurallarına uymak zorundadırlar. Ama öncelikle herkes kendi evinin önünü süpürsün.

korona covid_19
korona covid_19 - 2 hafta Önce

Ekmeği poşetleyelim sağlıklı olsun derken, poşeti içine üfleyerek açmak gibi, ekmeği eldivensiz ve maskesiz eline alıp poşete koymak gibi saçma sapan işler yapılmaz inşAllah...
Bu iş seri üretim teknolojisine sahip fabrikalarda yapılmalıdır.
Yoksa hiç zahmete ve masrafa girmesinler.

SIRADAKİ HABER

banner44