Ercan Civelek Kapadokya FM’in konuğu oldu

Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek Kapadokya FM’in hazırlayıp Ömer Kavak’ın sunmuş olduğu “Hepimiz Biraz Farklıyız Görmeyen Gözler” programına konuk oldu. Civelek, programda Türk Kızılay’ının 2020 yılı faaliyetlerinden, yapmış olduğu hizmet ve yardımlardan bahsetti.

Ercan Civelek Kapadokya FM’in konuğu oldu

Canlı yayına katılan vatandaşların sorularını cevaplayan Civelek, Nevşehir halkının büyük bir bağışçı potansiyelinin olduğunun bu bağışların Nevşehir sınırlarını aşıp tüm dünyada mazlum coğrafyalarda insan ızdırabını dindirmek üzere ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırıldığından bahsetti.

Dikkat çeken istatistik

Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, 2020 yılının ilk 9 ayında Nevşehir’de 9 bin 900 adet gıda kolisi, 12 ton et, 3 bin vatandaşın giyim ihtiyacının yanı sıra Nisan-Mayıs aylarında yurtdışından gelen karantina yurtlarında misafir edilen 550 vatandaşın yeme-içme ihtiyacının karşılandığından bahsetti. Ramazan Ayı sürecinde farklı etkinliklerle sahada olan Kızılay’ın 10 bin kişilik iftar yemeği dağıtımını günlük 10 gönüllü ile ev ev gerçekleştirdiğinden bahseden Civelek, “Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağında 20 bin ekmek ve 20 bin maske dağıtımı yaptık. Ayrıca kadın kollarımız bir anne eli şefkati ile başta sevgi evinde olan çocuklarımız olmak üzere tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahibi 500 çocuğumuzu kıyafetten ayakkabıya baştan aşağıya giydirdi.2020 Eylül ayının ilk haftasında 300 adet koli dağıtımı gerçekleştirdik. Ayrıca Valimiz İnci Sezer Becel’in talimatıyla eylül ayının sonuna doğru Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile birlikte 500 koli Kızılay’dan 300 Koli Valilik’ten olmak üzere toplam 800 adet koli dağıtımı gerçekleştirdik. Bu süreçte yanımızda olan tüm gönüllü ve bağışçılarımıza şükranlarımı iletiyorum.” dedi.

Gönüllü ve bağışçılara teşekkür

Kızılay faaliyetlerinde görev alan gönüllülere teşekkür eden Ercan Civelek, “Bağışçılar ve gönüllüler bizim en büyük itici gücümüz, Allah onlardan razı olsun.” dedi.

Program sonunda Ömer Kavak ve tüm ekibe teşekkür eden Ercan Civelek, hediye takdiminde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER