GÖRBİR’den Kapadokya sahiplenmesi

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) Nevşehir Şube Başkanı Erol Mutlu, Kapadokya bölgesinde balon turu yapan ve halk arasında Cübbeli Hoca olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün bazı internet sitelerinde Kayseri’de balona bindiği şeklinde haber yapılmasına tepki gösterdi.

GÖRBİR’den Kapadokya sahiplenmesi

Geçtiğimiz günlerde ailesi ile Nevşehir’e gelen Cübbeli Hoca ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü burada sıcak hava balonuna binmişti.

Ulusal basına taşınan bu konu bir çok ulusal haber sitesinde Nevşehir Kapadokya bölgesinde balona binen Cübbeli Ahmet Hoca’nın Kayseri'de balona bindiği şeklinde yer aldı. Bu konuya ilişkin bir açıklama da GÖRBİR’den geldi.

GÖRBİR Nevşehir Şube Başkanı Erol Mutlu yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Nevşehir Kapadokya-Kapadokya da Nevşehir demektir. Sıcak hava balonlarıyla, peri bacalarıyla, doğal güzellikleriyle, tarihi ile güzel atlar diyarı Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’dir. Bu böyle gelmiştir böylede devam edecektir. Kimse bu gerçeği değiştiremeyecektir. NEVŞEHİR SAHİPSİZ DEĞİLDİR.”

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER