GÖRBİR’den Vali Aktaş’a ziyaret

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) Başkanı Erol Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ı ziyaret etti.

GÖRBİR’den Vali Aktaş’a ziyaret

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında; Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖRBİR) Başkanı Erol Mutlu ve dernek yönetimi, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’a ziyarette bulundu.

Engellilerin sorunlarını çözmek ve toplumda var olduklarının farkına varılması noktasında yaptıkları çalışmalara her zaman destek veren Vali İlhami Aktaş’a teşekkür eden Başkan Mutlu, dernek faaliyetleri ve 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Engelliliğin doğuştan olabileceği gibi insan hayatının herhangi bir döneminde meydana gelebileceğini ifade eden Vali Aktaş, “Bir kaza sonucunda da insan engelli bir birey haline gelebilir. Engelli olmak kişilerin tercihi değildir, her insan potansiyel bir engelli adayı olduğunu unutmamalı” dedi ve Başkan Mutlu ve tüm engellilerin “Engelliler Haftası”nı kutladı.

Başkan Mutlu, Vali Aktaş’a günün anısı olarak Rapito Tabak takdim etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette GÖRBİR Derneği Yönetiminden Mahmut Sami Kemikkıran, Ayşe Hamleci ile İbrahim Dinçer ve üyeler de yer aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hülya Çelik
Hülya Çelik - 1 yıl Önce

Ben de engel liyim nerede bildirecektim

SIRADAKİ HABER