Haksız fiyat artışlarını Alo 175’e bildirin

Ticaret İl Müdürlüğü korona virüs ile birlikte piyasadaki haksız fiyat artışlarıyla ilgili denetimlerini sürdürüyor.

Haksız fiyat artışlarını Alo 175’e bildirin

Denetimlerin hızla devam ettiğine dikkat çeken İl Müdürü Ahmet Taygurt, “Denetimlerimize; Eczane, medikal, maske, dezenfektan, Gıda, Kozmetik (kolonya, ıslak mendil, sıvı sabun vb), Temizlik Malzemelerinin denetimiyle devam ediyoruz. Son zamanlarda dünyayı etkileyen Korona Virüsü nedeniyle koruyucu maske fiyatlarına dair fahiş fiyat artışlarına ilişkin olarak Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar mevzuatı kapsamında, haksız ticari uygulamaların önüne geçilebilmesi ve tespiti amacıyla denetimlerimiz aralıksız devam edecektir. Denetimlerde haksız fiyat artışı yaptığı tespit edilen işletmelere Bakanlığımız tarafından cezai işlem uygulanacak. Vatandaşlarımız, haksız fiyat artışı şikâyetlerini ALO 175’i arayarak veya Haksız Fiyat Artışı (HFA) mobil uygulaması üzerinden yapabilirler.

Bu süreçte vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli bütün önlemleri alarak Bakanlığımız var gücüyle çalışmaya devam etmekte, fırsatçılara göz açtırmamaktadır.

Ayrıca, dünya ve ülkemiz gündeminde olan korona virüsü ile ilgili vatandaşlarımız tarafından panik havası oluşturmadan, kişisel hijyen kurallarına dikkat ederek hareket etmeleri ve esnaf kardeşlerimizin aşırı fiyat artışlarından kaçarak, fırsatçılığa mahal vermeden bu sürece katkıda bulunmaları önem arz etmektedir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100