Hisarcıklıoğlu ve Parmaksız Kahramanmaraş’ta

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, NTSO ve GTİ Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız ve beraberindeki heyetle birlikte, geçtiğimiz haftalarda vefat eden, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu’nun damadı, Meclis Başkanı Mustafa Narlı’nın kardeşi Hacı Mehmet Narlı için taziye ziyaretinde bulundu. Hisarcıklıoğlu, Narlı için Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.​

Hisarcıklıoğlu ve Parmaksız Kahramanmaraş’ta

Taziye ziyaretinin ardından Hisarcıklıoğlu ve Parmaksız, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde Fahri Doktora Tevdi Töreni’ne katıldı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) senato kararıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Fahri Doktara takdim edildi. Törende bir konuşma yapan Hisarcıklıoğlu, layık görüldüğü unvan için teşekkür ederken, öğrencilere girişimci olmaları tavsiyesinde bulundu.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can tarafından fahri doktoranın takdiminin ardından öğrencilere liderlik ve girişimcilik dersi verdi. Hisarcıklıoğlu, Kahramanmaraş’ın milli mücadele tarihinin en önemli simgelerinden birisi olduğuna işaret ederken, “Sütçü İmam’ın Fransız işgaline karşı ilk kurşunu atmasıyla başlayan sivil direniş tüm şehre yayıldı. Maraşlılar tek başlarına önce kendi şehirlerini kurtardı, ardından çevre illerin yardımına koştu. Ve kahraman unvanını sonuna kadar hak etti” dedi.

 Gençlerde ülkenin geleceğini gördüğünü ifade eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Umutlanıyorum. Daha hevesle çalışıyorum. Üniversitemiz de ayrı bir başarı öyküsü yazmış durumda. Dünyanın en iyi üniversitelerine bakınca oldukça genç olmasına rağmen, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bugün 11 fakülte, 4 yüksekokul ve 22 araştırma ve uygulama merkeziyle Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında. Bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif her türlü faaliyete imkân sağlayan, Türkiye’nin en büyük kampüslerinden birine sahipsiniz. Bölgedeki iş insanlarıyla yakın çalışıyorsunuz. Böylece sadece Kahramanmaraş’ın değil bölgenin ve ülkemizin kalkınmasına destek oluyorsunuz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER