İŞKUR ve Nevsac işbirliği ile istihdam dopingi

Ülkemiz genelinde 2 buçuk milyon kişiye istihdam ağı oluşturmak için başlatılan seferberlik kapsamında, Nevşehir İŞKUR’da hız kesmeden istihdam teşvikleri çalışmaları sürüyor.

İŞKUR ve Nevsac işbirliği ile istihdam dopingi

Çalışma ve İş Kurumu Nevşehir İl Müdürü Arif Sıddık Barata, Ülkemiz metal sanayi sektöründe söz sahibi olan firmalar arasında yer alan Nevsac Boru Profili ulusal istihdam seferberliği kapsamında ziyaret etti.

Ziyaret hakkında açıklama yapan Barata, “Nevşehir İŞKUR İl Müdürlüğü olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un öncülüğünde başlatılan Akıl Teriyle, Alın Teriyle Çalışma Hayatında Milli Seferberlik çalışmaları kapsamında ülke istihdamına en üst düzeyde katkı sağlamak adına ekip ruhu içerisinde sahada mücadele vererek istihdam hedeflerimizin gerçekleşmesi için ciddi bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

200 çalışanı olan ve son olarak Mayıs ayı itibariyle 13 katılımcı ile İşbaşı Eğitim Programı teşvikinden faydalanan Nevsac Boru Profil yönetim kurulu üyesi Arif Öbekli ile birlikte üretim alanında incelemelerde bulunan Barata, İŞKUR olarak desteklerine her anlamda devam edeceklerini vurgulayarak teşviklerin ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağına inandığını ve ilimizde işsizlik oranının azalacağını vurguladı.

Son olarak Barata, İŞKUR olarak Nevşehir’in daha güzel, daha yaşanılır olması birçok alanda olduğu gibi sanayi alanında da gelişebilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi. Ağırlıklı olarak mühendis olan işbaşı eğitim programı katılımcıları ile bir süre sohbet eden Barata Fabrika yöneticileri ve çalışanlara kolaylıklar dileyerek tesisten ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER