Kapadokya SİFED’den Elvan ve Ağbal’a tebrik mesajı

Kapadokya Sanayi ve İş Dünyası (SİFED), Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Lütfi Elvan ve Merkez Bankası Başkanlığına atanan Naci Ağbal’ı yeni görevlerinden dolayı tebrik ederek başarı diledi.

Kapadokya SİFED’den Elvan ve Ağbal’a tebrik mesajı

Kapadokya SİFED, ekonominin son yıllarda yaşanan şoklar ve salgın etkisi ile zorlu bir dönemden geçtiğini belirttiği mesajda,  makroekonomide dengeyi yakalamak, yüksek ve sürdürülebilir bir büyüme patikasına dönmek ve istihdamı salgın öncesi seviyelere hızla çıkarabilmek için finansal istikrarın sağlanmasının büyük önem taşıdığına işaret etti.

Bunun için de serbest piyasa ilkelerinin gözetilmesi, ekonomi politikalarında öngörülebilirliğin artırılması ve kurumların bağımsızlıklarının ve liyakatın güçlendirilmesinin gerektiği ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Mali disiplin ve ekonomik istikrarı önceliklendiren, yatırımcılara güven veren ve yapısal reformları içeren kapsamlı bir programın uygulanması yatırım ortamını güçlendirecek, ekonomide güveni artıracak ve istihdamın gelişmesine de katkı sağlayacaktır. Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Sayın Lütfi Elvan’ı ve Merkez Bankası Başkanlığına atanan Sayın Naci Ağbal’ı tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER