Keçeci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Nevşehir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Tekin Keçeci,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Keçeci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Başkan Tekin Keçeci mesajında; “Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış ve her yıl 8 Mart’ta kutlanan uluslararası bir gündür. İnsan hakları kadınlarımızın siyasi ve sosyal bilincinin arttırılması, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının öne çıkarılmasına önem vermektedir. Bugün uluslararası sözleşme ve politikalara rağmen kadınlarımız dünyanın her yerinde şiddete ve ayrımcılığa uğramaktadır. Eğitimde, sağlıkta, siyasette ve karar mekanizmalarında yapıcı bir özne olmak yerine ikincilleştirilmekte, medya, basın ve reklam dünyasında istismar edilmekte, kültürel, siyasal, ekonomik ve ideolojik nedenlerden dolayı ayrımcılığa uğramakta ve dışlanmaktadır. Tüm bu ayrımcılıklara ve kadın hakları ihlallerine dur demek hepimizin görevi ve ortak sorumluluğudur. Bunun aksi ise vicdan sahibi her kişi için bir utanç kaynağı olmalıdır.

Başta, gerektiğinde yıllarca canından bile esirgediği kınalı kuzularını vatan ve bayrak uğruna toprağa veren eli öpülesi baş tacımız Anadolu kadınlarımız olmak üzere, bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren annelerimizin, meslektaşlarımızın ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100