KİLOSU ALTINA YAKLAŞTI

Nevşehir´de satılan ve çiçek bamya olarak bilinen kuru bamyanın kilosu 130 TL´ye çıktı. Altına rakip olan kuru bamyanın, önümüzdeki günlerde fiyatının daha da artması bekleniyor.

KİLOSU ALTINA YAKLAŞTI

Zor şartlarda toplanan ve besin değeri oldukça yüksek olan kuru bamyanın kilosu adeta altın ile yarışıyor. Gramı 91 liradan satılan altına rakip olan kuru bamyanın kilosu 130 liradan alıcı buluyor. Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirim sistemine kadar birçok derde deva olan ve  her mevsim tüketilen kuru  bamyaya ilgi artınca fiyatı da yükseldi.

Kuru bamyanın altınla yarıştığını belirten Organic Center şifalı bitkiler işletmecisi Meryem Yağlı, "Halk arasında çiçek bamya olarak bilinen ve çok lezzetli olan bu kuru bamyanın kilosunu 130 liradan satıyoruz. Bu bamya çok lezzetli ve besin değeri çok yüksektir. Bazen müşterilerimiz fiyatı duyunca şaşırıyor" dedi.

Organic Center şifalı bitkiler işletmecisi Meryem Yağlı, bamyanın fiyatının 130 liradan satılmasına rağmen alıcısı olduğunu söyledi. Yağlı, iğne ucu ile ipe tek tek dizilen bamyanın üretiminin az olmasından dolayı pahalıya satıldığını ifade etti. Haber: Selma İVEN

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER