Kış mevsiminde alınacak tedbirler toplantısı gerçekleştirildi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri konulu toplantı yapıldı.

Kış mevsiminde alınacak tedbirler toplantısı gerçekleştirildi

Kış mevsiminde oluşan aşırı kar, sis, tipi, buzlanma gibi sürücülerin görüş mesafesi azalmakta, taşıtların firen ve durma mesafesi artmakta, taşıt kullanma ve seyahat konforu bozulmakta ve trafik güvenliği olumsuz yönde etkilenmekte. Trafik kazalarının oluşmasında önemli rol oynayan kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik diğer olumsuzluklarda dikkate alınarak vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla tedbirlerin alınması uygun görüldü. 

Bu nedenle her yıl kış mevsimi başlamadan önce yapılan “Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri” konulu toplantı yapıldı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Savaş benli, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay ve Karayolları 67. Şube Şefi Fazıl Arıkan katıldı.

Toplantının başlangıcında İl jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğünün Trafik Şube Müdürleri ve Karayolları 67. Şube Şefliği tarafından kış mevsimi ile ilgili alınması gereken önlemlerin katılımcılara anlatıldığı sunumlar yapıldı.

Toplantıda; Kış mevsiminde ilimizde trafik güvenliğinin sağlanabilmesi için alınacak tedbirler, Yerleşim yeri dışında alınacak trafik tedbirleri, Terminallerde alınacak trafik tedbirleri ve denetimde görevli personel ve ekip araçları ile ilgili trafik güvenliğini sağlayacak çalışmalar değerlendirildi.

Bilgi alışverişinin ardından toplantı sona erdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER