Korkmaz’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Nevşehir Karoserciler Marangozlar ve Ağaç İşleri Odası Başkanı Ramazan Korkmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Korkmaz’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Korkmaz yayınladığı mesajında; “Engellilik doğuştan olabileceği gibi insan hayatının herhangi bir döneminde meydana gelecek bir kaza sonucunda da oluşabilmektedir. Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan çıkarmamalıyız.

3 Aralık’ta kutlanan Engelliler Günü etkinliklerinin öncelikli amacı da insanlarda bu bilinci ve duyarlılığı oluşturmaktır.

Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. Kendi kültürel ve değer yargılarımızın tavsiye ettiği kardeşlik, dayanışma değerleri de bunu öngörmektedir.

Engellilerimizin, yaşam becerilerini geliştirerek, kendi kendilerine yetebilmeleri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda eğitim imkânlarından yararlanabilmeleri, kendilerine uygun işlerde istihdam edilebilmeleri, diğer bireylerle iyi ilişkiler içinde olabilmeleri çok önemlidir.

Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için, onların temel ihtiyaçlarını karşılamak ve toplumla bütünleşmelerini sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Engelliler Günü nedeniyle tüm engellilerimize ve ailelerine hayatlarını rahatlıkla sürdürebilmeleri için kolaylıklar, sağlık ve esenlikler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER