Koruma altındaki çocuklara çömlek yapım eğitimi veriliyor

Nevşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki koruma altında olan kız ve erkek çocuklarımıza Chez Ali Baba çömlek atölyesinin sponsor olmasıyla usta Saadettin Ekinci tarafından çömlek yapım eğitimi verilmeye başlandı.

Koruma altındaki çocuklara çömlek yapım eğitimi veriliyor

Yaklaşık 2 ay belirli aralıklarla gerçekleştirilecek olan bu workshopta çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel özelliklerinin gelişimi ve yaratıcılıklarının artması, özgün düşünceyi, estetik anlayışı geliştirmesi, duygusal açıdan rahatlaması ile paylaşmayı öğrenmesi hedefleniyor.

Ayrıca etkinliğin amaçları arasında birçok çocuğun bir araya gelerek iş bölümünü, ekip çalışmasını, sorumluluk bilincini öğrenip içinde bulunduğu kültür hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamak da bulunuyor.

Çocukların kendine olan güvenini kazanmasını sağlamak amacıyla çocukların yeteneklerini ve bilgilerini kullanarak duygularını ve yaratıcılıklarını da katarak ortaya çıkardıkları ürünlerin ilerleyen zamanda sergilenmesi planlanıyor.

MHA

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER