Köy muhtarları bakın neler söylediler

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın İl Özel İdaresi hakkındaki açıklamaları üzerine bir araya gelen ve İl Özel İdaresinin her daim yanlarında olduklarını belirten köy muhtarlarından bazıları Milletvekili Sarıaslan'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Köy muhtarları bakın neler söylediler

İşte o tepki açıklamalarından bazıları şöyle: 

Yeyiyaylacık Köyü Muhtarı Nurettin Yılmaz; "25 senedir muhtarım. Çeşitli dönemlerde görev yaptık. 3 Milletvekilimize de saygımız var. Ancak bu son dönemde önemli hizmetler yaptık. Allah razı olsun özel idaremizden. Köylerimiz yaşlandı. Bu nedenle imece bulamıyoruz. Gençlerimiz bin lira yevmiye verseniz dahi kanalizasyona girmeyiz diyor. Telefon açtığımızda en geç bir gün içerisinde ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Yollarımız onarılıyor. İl özel idaremize hiç kimse söz söylemesin. Yiğide hakkını verelim."

Karaburç Köyü Muhtarı Mehmet Kurt; "CHP kendi döneminde muhtarlara ne yapmış?. Önce onu bir anlatsın. Benim köyümde onların döneminde çamurdan çıkılmıyordu. O dönem köy hizmetleriydi, bir kamyon kumu alamıyorduk. Paramız yok deniliyordu. 2002 den bu yana kanalizasyonumuz, içme sularımız, köy konaklarımız, yollarımız çok şükür sorun yaratmıyor. Köyümüz adeta bir şehir oldu. Köylerimizin tarım yolları bile kumlandı. CHP hiç konuşmasın. Onların zamanını biliyoruz biz. Aç kaldığımız, hastanede rehin kaldığımız zamanları biliyoruz. Muhtarlar olarak bu hükümetten ve il özel idaremizden memnunuz. Biz muhtarlık yapma aşkını ve zevkini bu hükümet döneminde bulduk."

Topaklı Köyü Muhtarı Kamelya Atıl; "Benim köyüm belediyelikten düşme bir köy. Belediyede iken görülmeyen hizmeti bu dönemde gördü köyüm hizmeti. Özel idaremiz yaptı. Hiç bir talebimiz geri çevrilmedi. Hizmet yapılmadı deniliyorsa iftira. 153 köyün sorunlarına bir anda yetişilemeyebilir. İftira politikası ile mesnetsiz yalanlarla özel idare çalışmıyor dönelirse buna üzülürüm. Köyümde bütün hizmetler yerine getirildi. Bu iftira politikası ile hiç kimse bir yere varamaz."

Yeşilöz Köyü Muhtarı İbrahim İlhan; "Her şerde bir hayır vardır. Özel idarenin hizmetleri anlatılmakla bitmez. Hangi bir muhtarımızın talebine cevap verilmemiş? Köylerde şimdi asri görevler tamamlandı artık rötuş yapıyoruz. CHP'li vekil zaten dengesiz biri. Nevşehir toplumunun sosyal yapısına cevap verebilecek bir kişi olduğunu tahmin etmiyorum. Benim üç hilalime bez parçası diyor. Kişiliği olan kişi geçmişine saygısı olan kişidir. Tombaladan çıkmış bir adam."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER