Kur’an kurslarında Mevlid-i Nebi coşkusu yaşandı

Nevşehir İl Müftülüğüne bağlı ihtiyaç odaklı ve 4-6 yaş Kur’an kurslarında, Mevlid-i Nebi etkinlikleri düzenlendi.

Kur’an kurslarında Mevlid-i Nebi coşkusu yaşandı

Mevlid-i Nebi Haftası, Nevşehir İl Müftülüğüne bağlı ihtiyaç odaklı ve 4-6 yaş Kur’an kurslarında çeşitli etkinliklerle kutlandı.

‘‘Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’’ temasıyla gerçekleştirilen etkinliklerde Hz. Peygamber anlatıldı.

Göreme (Avcılar) Beldesi Kur’an Kursu 4-6 yaş sınıfında düzenlenen Mevlid-i Nebi Haftası etkinliğine katılan İl Müftü Yardımcıları Dr. Ahmet Özvarinli ve Selami Kurt, miniklere Peygamber efendimizin çocuklara olan sevgisini anlattıktan sonra salavatlar eşliğinde pasta kesildi.

Hacı Saliha Işıksaçan, Hacı Kadın Dirikoç, Gaznevi ve Kavak Kasabası Merkez Kur’an Kursu 4-6 yaş sınıflarındaki minikler, birbirleri ile hediyeleşip çizdiği resim ve hazırladıkları gösterilerle Hz. Peygamber’e olan sevgisini gösterdi.

Minik öğrencilere Hz. Peygamber’i tanıtmak ve onun ahlakını anlamalarını sağlamak amacıyla Hacı Asım ve Hacı Nezahat Kur’an Kursu 4-6 yaş sınıfındaki minikler ile Hacı Asım Atabilen İlkokulu ana sınıfı öğrencileri Atabilen Camii’nde düzenlenen etkinlik sonunda minik öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Üftade Yatılı Kız Kur’an kursunda düzenlenen programda ise öğrenciler tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerden sonra kandil simidi ikram edildi.

İhtiyaç odaklı Kur’an kurslarında kursiyerlere, il vaizleri ve din hizmetleri uzmanları tarafından Peygamber Efendimizin (sav) hayatından vefa örnekleri anlatıldı.

Peygamberimizin “Hediyeleşmek sünnettir” hadis-i şerifinden yola çıkan Kaymaklı Beldesi Kur’an Kursu kursiyerleri hediyeleşerek birbirlerinin Mevlid-i Nebi Haftasını kutladı.

Düzenlenen etkinlikler yapılan dualarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER