NEVKAD ve NEVUMUT Dernekleri Başkanı Atlı, Başkan Savran’ı ziyaret etti

Nevşehir Kadın Derneği ve Nevşehir Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Başkanı, Nevşehir Kadın Dernek Başkanı Makbule Atlı, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'ı ziyaret etti. 

NEVKAD ve NEVUMUT Dernekleri Başkanı Atlı, Başkan Savran’ı ziyaret etti

Nevşehir Kadın Derneği ve Nevşehir Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Başkanı, Nevşehir Kadın Dernek Başkanı Makbule Atlı ve NEVUMUT Derneği Başkan yardımcısı Abdulkadır Atlı ve Dernek Yönetiminde olan eğitimci Sosyolog Melek Yorgancı, Nevşehir Kadın derneği Başkan Yardımcısı ve proje koordinatörü Hazal Atlı Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'ı ziyaret etti. 

NEVKAD ve NEVUMUT dernek yönetimi konuklarıyla sohbet eden Başkan Savran, derneğin yapmış olduğu projelere destek vereceğini söyledi. Şehirdeki tüm STK, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliğine büyük önem verdiklerini ifade eden Savran, “Hepimizin ortak paydası kuşkusuz Nevşehir’e hizmet etme arzusu. Bu yüzden aynı hedefe doğru hep birlikte yol almak, bizler için de büyük bir kazanç olacaktır.” dedi. 

NEVUMUT Dernek Başkanı Makbule Atlı, dernek ve siyasi çalışmalarında kısaca bahsetti.  Nevşehir Belediyesinde Meclis üyeliği yaptığını ve AK Parti’de aktif çalışan olduğunu 6 bin civarı ailenin evlerine giderek sosyal incelemelerde bulunduğunu yürütmüş olduğu projelerinde yılda 2 bin 500 kişiye ulaştığını vurguladı.

Atlı, yazdığı projelerin büyük ilgi topladığını ifade ederken, "Projeleri kendim ve proje yardımcım Hazal Atlı ile birlikte yazmaktayız. Yeni projemizde belediyemizin de desteğini bekleriz. Projeleri İçişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sabancı Vakfı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı verdikleri hibelerle destekliyor. Eğitimin yaşı yok ve eğitimin önemini son derece iyi bilen biriyim, son yıllarda yürütmüş olduğumuz bir çok projeyi başarı ile yürüttük." diye konuştu.

Atlı; Nevşehir il ve ilçelerinde büyük katılım sağlanarak ses getiren ‘Meme Kanseri Erken Tanı’, ‘Kadın ve Kız Çocukları İnsan Hakları Koruması’, ‘Erken Evlilik Çocuk Gelinler’, ‘Aile İçi Şiddet’, ‘Kadına Şiddet’, ‘Minikler Adımlar Okula Yürüyor’, ‘Değerlisin Geleceğini Yok Etme’, ‘Eğitim Engel Tanımaz’ ve ‘Bu Hayat Senin Hedef Sensin’ gibi projeleri başarı ile yürüttüklerini belirtti.  

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER