Nevşehir'e kar yağışı geliyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi Nevşehir’de hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağını ve hafta sonundan itibaren yağışların kar şeklinde olmasının beklendiğini bildirdi.

Nevşehir'e kar yağışı geliyor

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Halen mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı tahmin ediliyor. Cuma günü Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı sistemin etkisiyle birlikte sıcaklıkların hafta sonunda Bölgemiz sorumluluk sahasında (Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat) hissedilir derecede (6 ila 15 derece) azalarak, mevsim normalleri civarına ve yer yer altına ineceği tahmin ediliyor.

Pazar günü Karadeniz üzerinden gelecek sistemin ve kuvvetli poyrazın etkisiyle Bölgemiz genelinin kar yağışının etkisi altında kalacağı bekleniyor. Pazartesi gününden itibaren Bölgemiz genelinde soğuk havanın etkisini artırması ile birlikte kar yağışlarının aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.”

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER