Nevşehir Kızılay, Çalış Kasabası’nda ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi ve Çalış Belediyesi iş birliğiyle Çalış kasabasında 70 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi.

Nevşehir Kızılay, Çalış Kasabası’nda ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi tam kapanma süresi boyunca merkezdeki yardımlarına ara vermeden devam ederken ilçelerde, beldelerde ve köylerde binlerce ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi ve dağıtımlara ara vermeden devam ediyor.

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi Ramazan ayında yardımlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için büyük bir hızla çalışmaya devam ediyor. Bağışçılarından aldığı Zekat, Fitre, Fidye desteklerini günü gününe dağıtıp ihtiyaç sahibi ailelerin yaralarını saran Türk Kızılay Nevşehir Şubesi, çalışmalarının saat mefhumu gözetilmeden yapılmasında 1900’ü aşkın Kızılay gönüllüsünün de emeği büyük. Arı gibi iyilik faaliyetleri yürüten ekip ramazan bayramında yürütecekleri bir çok faaliyete şimdiden hazır.

Fitre, Zekat ve Fidye bağışlarını aldığı gibi ihtiyaç sahiplerine dağıtan Nevşehir Kızılay, halktan büyük takdir topluyor.

Ayrıca tam kapanma kısıtlaması nedeniyle bağışlarını ulaştıramayan hayırseverlerin evine saat fark etmeksizin ulaşan iki gönüllü ekibi bağış makbuzu kesip bağışlarını teslim alıyor.

Hayırsever vatandaşlar bağışlarını ulaştırmak için en kolay yol olan 0552 168 18 04 nolu iletişim hattını arayabilir.

Çalışmayla alakalı açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek; "Hayırseverlerimizin, şubemize bağışladığı gıda kolilerini, Mübarek Ramazan ayında Nevşehir'imizin her noktasına ulaştırmak, ihtiyaç sahibi ailelerimizin iftar ve sahur sofralarına bir nebzede olsa katkıda bulunmak adına hafta içi, hafta sonu ayırt etmeden gönüllülerimizle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz, Ramazan ayının bereketini tüm Nevşehir’imizde yaşatıp, kimseyi geride bırakmayacağız bugün Çalış beldemizde yaptığımız dağıtımlarda Çalış Belediyemizle iş birliği gerçekleştirdik. Desteklerinden ötürü Çalış Belediye Başkanımız Kazım Yılmaz’a teşekkür ederim.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER