Nevşehir’de dolu ve sel hasar tespit çalışmaları devam ediyor

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz gün etkili olan şiddetli yağışların ardından dolu ve sel afetine maruz kalan tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

Nevşehir’de dolu ve sel hasar tespit çalışmaları devam ediyor

Konuya ilişkin İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde; “Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi içerisinde bulunduğumuz hafta süresince İlimizde yağışlı havanın etkisi altına girmiştir. Buna bağlı olarak 10-12 Haziran tarihleri arasında,  yer yer dolu ve sel afetleri vuku bulmuştur. Afetin vuku bulduğu alanlarda Teknik ekiplerimiz derhal hasar tespit çalışmalarına başlayarak Hacıbektaş ve Gülşehir İlçelerimizde yoğun olmak üzere Avanos, Kozaklı ve Derinkuyu' da 143 Bin dekar tarım alanının dolu ve sel afetine maruz kaldığını tespit etmiş ve buna göre Bakanlığımıza ve ilgili makamlara bilgi verilmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığımız, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda 13-14 Haziran 2019 tarihlerinde İlimizin de içerisinde bulunduğu bölgede kuvvetli yağışların devam edeceği ve bu yağışların yer yer dolu şeklinde olacağı bildirilmiştir.

Hasar tespit çalışmalarımız devam etmekte olup gelen yağışlara karşıda üreticilerimizin ve vatandaşlarımızın dikkatli olması önem arzetmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER