Nevşehir’den Rasim Arı’ya büyük destek

Geçtiğimiz günlerde Rasim Arı’nın görevden alındı iddiası Nevşehir ve Türkiye gündemine bomba gibi düşmüştü.

Nevşehir’den Rasim Arı’ya büyük destek

31 Mart seçimlerinde AK Parti Nevşehir Belediye Başkanı olarak yüksek bir oyla seçilen Arı, kısa zamanda Nevşehir halkının gönlünde taht kurmayı başardı.

Belediye olarak yapılan çalışmalarda şehrin her yönüyle değişime uğrayacağını her daim söyleyen ve bunu kısa bir zaman içerisinde gözle görülür hale getiren Arı, sadece Nevşehir’den değil Türkiye’nin birçok ilinden partili partisiz birçok insan tarafından yaptığı çalışmalar ve sosyal faaliyetlerin takdirle karşılanmasına ve Nevşehir Belediyesi’nin sosyal medyada takip edilmesine vesile oldu.

İddiaların akıbeti henüz belli değil

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı hakkında çıkan Belediye Başkanlığından veya AK Parti’den istifa etti söylentileri henüz bir netlik kazanmadı.

Dün yapmış olduğu basın açıklamasında 21 aylık hizmet süresi içerisinde ekibiyle birlikte dur durak bilmeden mensubu olduğu AK Parti tüzüğüne bağlı kalarak çalışmalar yürüttüğünü aktaran Arı: “Gençliğimin ilk yıllarından beri bu davanın bir neferi olarak her seviyede gönülden sunduğum hizmetler, hiç beklentim olmamasına rağmen beni bu kutlu davanın Nevşehir’de hizmetkârı yaptı. Önce Rabbimin inayeti ve sonra da liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bu şehre hizmet etme fırsatına kavuştum. Hizmet etme imkânına sahip olduğum geçmiş 21 aylık süre zarfında, adil olan herkesin şehadet edebileceği gibi ülkem ve aziz hemşehrilerim için bütün ekibimle dur durak bilmeden canla başla çalıştık. 20 yıllık süreçte Sayın Cumhurbaşkanımız sadece Türkiye’de değil dünyada da her türlü engel ve zorluğa rağmen haksızlığa, hukuksuzluğa karşı gelmiş her zaman dik durmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu felsefesi doğrultusunda hareket eden partimiz hiç bir zaman yolsuzluğu ve hırsızlığı örten bir tutum sergilememiş aksine kimsenin gözünün yaşına bakmadan gereğinin yapılmasını sağlamıştır. Şehrimizde İl Başkanlığı kongre süreci yaşanmaktadır. Bunu istişare etmek için gitmiş olduğum AK Parti Genel Merkezi’nde tarafıma devam eden adli ve idari süreçle alakalı herhangi telkinde bulunulmamıştır” ifadelerine yer vermişti.

Bu açıklama üzerinden anlaşılacağı gibi Belediye Başkanı Rasim Arı’nın henüz AK Parti’den istifa edip etmediği, bağımsız olarak da yola devam edip etmeyeceği netleşmemiş olmamakla birlikte seçilmiş Başkan Rasim Arı kamuoyunda yüksek derecede Nevşehir halkı tarafından destek bulmaya devam ediyor.

Sosyal medya üzerinden Arı’ya büyük destek

Nevşehir halkı tarafından sevilen ve partili partisiz bir çok kesimin desteğini alan Rasim Arı hakkındaki iddialara yanıt olarak ve başkana destek olarak sosyal medya üzerinden büyük bir destek veriliyor.

Nevşehir halkının her zaman yanında olduğunu vurgulayan paylaşımlar artarak devam ediyor.

AK Parti’ye gönül vermiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gölgesinde şehre hizmet eden başkanlarına sahip çıkarak paylaşım yapan halkın desteği sürekli olarak artmaya devam ediyor.

“Benim ve partim haricindeki açıklamalar itibar etmeyin”

Bazı basın ve yayın organlarında iddia edildiği gibi Genel Merkez görüşmesi sonrasında hiç bir platformda açıklamasının olmadığını ve hiç kimseyle bu süreçle ilgili bir görüşme gerçekleştirmediğini belirten Arı “partim ve benim haricimde yapılan açıklamalara itibar edilmemesini önemle rica ediyorum” dedi.

Yaşanan bu durum karşısında AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı ve Ak Parti Nevşehir Milletvekilleri tarafından da bir açıklama yapılmaması gözleri AK Parti Genel Merkezi veya Belediye Başkanı Rasim Arı’nın kendi ağzından yapacağı açıklamaya çevirdi.

AK Parti içerisinde uzun yıllar görev alan ve en son Gençlik Hizmetleri Spor Daire Başkanlığından sonra Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı’nın görevine AK Partili bir nefer olarak devam edip etmeyeceği yakın zamanda kamuoyuna duyurulacak.

AK Parti Genel Merkezinin tavrı ne olacak?

Başlangıçtan bu güne kadar gelinen süreç içerisinde Rasim Arı’nın bugünlerde genel merkezde bir takım görüşmeler yapması bekleniyor.

Belediye Başkanlığı görevinden ve partiden istifasını isteyen genel merkez bugün yapılacak görüşmeden sonra tutumundan vazgeçecek mi bilinmiyor. Nevşehir halkının yapmış olduğu sosyal medya paylaşımları başkana olan destek ve güvenin bir parçası olarak AK Parti Genel Merkezi tarafından yeniden değerlendirilip bir sonuca varılması açısından büyük önem arz ediyor.

Tüm iddialara karşılık halkın isteği Rasim Arı’nın görevine AK Parti çatısı altında devam etmesi olarak görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 17:19
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER