NTSO´DAN YENİ YÖNETMELİĞE DİKKAT UYARISI

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, tehlikeli maddelerin demiryolu ile taşınması hakkında yönetmelikte yapılan değişikliklere bu konuyla ilgili olan üyelerinin dikkat etmesi uyarısında bulundu.

NTSO´DAN YENİ YÖNETMELİĞE DİKKAT UYARISI

Açıklamada “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan bir yazıda, tehlikeli maddelerin demir yolu ile taşınması hakkında yönetmelik in 16.07.2015 tarih ve 29418 sayılı Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girdiği bildirilmektedir.

Bu kapsamda ulusal demiryolu altyapı ağı ile yapılan tehlikeli madde taşımacılığı, tehlikeli maddeleri gönderenler, bu maddelerin alıcıları, paketleyenler, dolduranlar, boşaltanlar, demiryolu altyapı işletmecileri ve tehlikeli madde taşınmasında görev alan personel ile tehlikeli maddelerin taşınmasında kullanılan ambalajlar ve yük taşıma birimleri ile ilgili bir dizi düzenleme yürürlüğe girmiştir.

Bilgilerini ve söz konusu yönetmeliği Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü internet sitesinde Mevzuatlar başlığı altında yer almaktadır. Üyelerimize duyurulur” ifadelerinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER