Özel İdare ekipleri köylerde çalışmalarına devam ediyor

İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, tüm köylerdeki yol, su, elektrik gibi alt yapı ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor.

Özel İdare ekipleri köylerde çalışmalarına devam ediyor

Bu kapsamda, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce Gülşehir ilçesine bağlı Eğrikuyu ve Gülpınar köylerinin sayaç takma işi tamamlandı.

153 köye biyosidal ilaçlama uygulaması yapılmaya devam ediliyor. KOP kapsamında ihale edilen Taşkınpaşa kapalı sistem sulama tesisi yapım işi devam ediyor.

Kozaklı ilçesine bağlı Kanlıca köyünün içme suyu elektrik arızası giderildi. Avanos ilçesine bağlı Çavuşin köyünde kanalizasyon dolgusu çalışması tamamlandı. Avanos ilçesine bağlı Topaklı köyünün içme suyu elektrik arızası giderildi.

Gülşehir ilçesine bağlı Yeşilöz köyünde meydana gelen kanalizasyon tıkanıklıkları açılarak eskiyen büzler değiştirildi ve 100 metre 200’lük körüğe kanalizasyon borusu takıldı. Şahinler köyünde ise içme suyu şebeke arızası giderildi.

Öte yandan Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ise Gülşehir ilçesine bağlı Gülpınar köyünde yol yapım çalışmasını, Emmiler köyünde çöp ve enkaz toplama işlerini, Acıgöl ilçesine bağlı Yuva ve Kozluca köyleri ile Hacıbektaş ilçesine bağlı Büyükburunağıl köyünde yol yama yapımı çalışmalarını tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER